Bu videoda ünlü fotoğrafçı Fethi Karaduman’dan fotoğraflarda mal gibi çıkmama taktikleri aldım. Poz veremediğim için fotoğraflarda biraz garip çıkıyordum sanırım bunu da aştım.

Ekin Kollama’nın hazırladığı bu videoyu buradan da izleyebilirsiniz.

Viewsonic VP2785-4K Monitör Teknik Özellikleri

Monitör Boyutu : 27”W (27” görüntülenebilir alan)
Panel Teknolojisi : AH-IPS panel
Çözünürlük : UHD 3840 x 2160
Görüntü Alanı : 596.74mm (Y) x 335.66mm (D)
En Boy Oranı : 16:9
Parlaklık : 350 cd/m2 (Typ)
Kontrast Oranı : 1000 :1 (tip.)
Dinamik Karşıtlık Oranı : 20.000.000:1
Görüntüleme Açısı : 178 derece / 178 derece (Tip)
Yenileme Hızı : 60Hz
Tepki Süresi : GTG(ORT): 5 ms
Renkler : 1,07 Milyar renk, FRC ile 10bit
Renk Gamı : Adobe RGB %99 Kapsama
NTSC: %72,5 Kapsama
sRGB: %100 Kapsama
REC709: %100 Kapsama
SMPTE-C: %100 Kapsama
EBU: %100 Kapsama
DCI-P3: %95,1 Kapsama

4K Ultra Yüksek Piksel Yoğunluğu

27″ 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlükteki panel ile inç başına 163 piksel (PPI) gibi inanılmaz derecede yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip olan VP2785-4K, Full HD ekranlara göre dört kat daha fazla içeriği 4K olarak tüm detaylarıyla görüntüleyebilir.

Geniş Renk Paleti

Adobe RGB renklerin %99’unu ve DCI-P3 renklerin %95’sını kapsayan VP2785-4K, sRGB’den daha geniş bir renk gamıyla çalışma esnekliği sunar. Bu ekstra renkler fotoğraf baskısı için daha zengin tonları kullanabilmenizi sağlar.

En Gelişmiş Arka Aydınlatma Teknolojisi

VP2785-4K’daki gelişmiş arka aydınlatma sensörü monitörün kendi standart parlaklığına ulaşmasını ve kullanım süresince parlaklık ve gama değerlerinin korunmasını sağlar.

Canlı ve Detaylı Videolar

HDR10 High Dynamic Range içeriklere destek veren VP2785-4K, daha zengin renkler ve genel olarak daha iyi bir izleme deneyimi için görüntünün hem parlak hem de aydınlık bölümlerinde mümkün olan en yüksek detayı sunar.

Kusursuz İş Akışı Yönetimi

USB 3.1 Type-C ile sektör lideri Klavye, Video, Fare (KVM) Anahtarı teknolojisi sayesinde kullanıcılar VP-2785-4K’nın yanında kullanılan çevre birimlerini tek bir klavye ve fareyle kontrol edebilir. USB 3.1 Type-C, Windows ve Mac OS kullanıcılarına şarj etme, büyük boyutlu dosya aktarımı ve video görüntüleme konularında kullanıcı dostu bir yönetim imkanı sunuyor.

Modern Düzenleme

Çift renk motoruyla birlikte yan yana resim (PBP) özelliği dijital tasarım için çok daha verimli bir yaklaşım sunuyor. VP2785-4K’nın PBP işlevi fotoğrafçılar ve tasarımcıların, görselleri farklı renk ayarları kullanırken eş zamanlı olarak görüntülemesini ve düzenlemesini sağlar. Böylece iki monitörde yapılacak işi tek bir monitörde yapabilirler.

Auto Eco kontrolüyle Sadeleştirilmiş Enerji Verimliliği

VP2785-4K’da yer alan dahili ortam ışığı ve kullanıcı tespit sensörleri, ortam aydınlatmasındaki değişiklikleri ve kullanıcı hareketlerini tespit ederek monitörün parlaklığını ve çalışma durumunu en ekonomik şekilde ayarlar ve böylece çok daha sade bir enerji verimliliği modu sunar.

Rahatlık ve Esneklik

VP2785-4K, en rahat monitör konumunu bulmanızı sağlamak için öne arkaya yatırma, kendi ekseni etrafında dönme, eğme ve yüksekliği ayarlama imkanı sunar. Auto Pivot özelliği ise ekran döndürüldüğünde fotoğrafların ekranın konumuna göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. Client monte yuvası, monitör standına kolay bir şekilde uygulanarak daha düzenli bir çalışma ortamı sağlar.
*Auto Pivot işlevini etkinleştirmeden önce lütfen Auto Pivot yazılımını indirin

Uzun Vadeli Renk Tutarlılığı ViewSonic x X-rite

Renk yönetimi uzmanı X-rite ile birlikte geliştirilen ViewSonic Colobration kalibrasyon aracı, ekran kartı ile monitör arasındaki iletişimi senkronize ederek VP2785-4K’nın doğru renkler ve uzun vadeli tutarlılık göstermesini sağlar.
ViewSonic Colorbration — CS-XRi1 ayrı satılır

Mükemmel Renk Üretimi

Delta E<2 renk doğruluğu sayesinde VP2785-4K, fotoğraflarınızdaki renklerin gerçeğe yakın ve çıplak gözle görülenden neredeyse farksız olmasını sağlayan etkileyici bir renk üretim performansı sunar.

Dengelenmiş Renk Bütünlüğü

ViewSonic’in renk bütünlüğü doğrulaması VP2785-4K’daki parlaklık performansını hassas bir şekilde dengeler ve delta parlaklık farkını uçtan uca daha tutarlı parlaklık için %5’in altına çeker.
* Uniformity özelliği sadece Adobe RGB, sRGB, DCI-P3, EBU, SMPTE-C ve REC709 renk modlarında çalışmaktadır.

SuperClear® IPS Panel Teknolojisiyle Her Açıdan Canlı Renkler

VP2785-4K ile tutarlı parlaklık seviyelerinde doğru ve canlı renklerin keyfini her açıdan çıkarın. VP2785-4K’ya ister yukarıdan, ister aşağıdan isterse de yanlardan bakın, SuperClear IPS panel teknolojisi sınıfının en iyi görüntü kalitesini sunar.

HDCP2.2 Şifre Çözme ile Çok Yönlü Bağlantı Seçenekleri

HDMI, DisplayPort, Mini DP ve USB 3.1 girişleri, VP2785-4K ile diğer cihazları bağlamak için çok daha fazla esneklik sağlar. VP2785-4K ayrıca yakın gelecekte de kullanılmaya devam edecek HDCP2.2 (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması) içerik koruma sistemine sahip. Bu sayede dijital görseller ve ses kaynaklarının izinsiz kullanımı veya kopyalanması engellenecek ve gelecekteki 4K içeriklere uyumluluk sağlanacak.

VESA Compatible(Wall mount 100 x 100 mm)
USB 3.1 Type A
USB 3.1 Type A (x2)
USB 3.1 Type B
USB 3.1 Type C
HDMI (x2)
DisplayPort
Mini DP
Audio Out
DC In
Kensington Lock Slot

Kutudan Çıkar Çıkmaz Mükemmel Renkler

Her ürün fabrikada önceden kalibre edilmiştir ve kendi kalibrasyon raporuna sahiptir. Her raporda panelin Adobe RGB, DCI-P3, sRGB, EBU, SMPTE-C, REC709 ve renk bütünlüğü değerleri yer alır. Standart bir renk raporundakilere ek olarak 10 farklı ölçüm değeri sunulur. Tüm bunlara ek olarak, VP serisi monitörlerin kullanıma hazır hale gelmesi amacıyla yapılan ince ayarlar için harcanan vakit rakip markalara göre dört kat daha fazladır. Bu sayede kullanıcılarımız mümkün olan en yüksek kaliteli renk kalibrasyonunu elde eder.