Bu inceleme Technopat tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

 

ViewSonic kurumsal monitör serisinden VG2755 ve VG2755-2K modellerini inceledik. Görüntü kalitesi, tasarım, ergonomi, kurulum ve en önemlisi yeni Type-C bağlantı özellikleri ile adım adım birlikte bakalım…

 

Bu videomuzda iş ve üretkenlik odaklı iki monitörü inceliyoruz. Özellikle görüntü kalitesi ile mimarlar, 3D tasarım ve çizim yapanlar, web tasarım işi yapanlar, bütçesini aşmak istemeyen video ve fotoğraf odaklı çalışanlar bu monitörlerin ana kullanıcı kitlesi. Özellikle ergonomik özellikleri sebebiyle özel şirketler ve devlet kurumlarında da çok tercih ediliyorlar.

 

Artı ve eksilerini değerlendirdik, ofis hatta ev kullanımı için bu modelleri beğendik.

 

Artılar: Yüksek ergonomi, kolay kurulum, kolay taşıma, zengin renkler, geniş görüş açıları, Type-C ile yeni nesil bağlantı ve monitör üzerinden laptop şarj edebilme imkanı. Stand ve monitör boyutları, pivot, yükseltme ayarları iyi tasarlanmış. Bu kadar geriye yatabilme özelliği diğer monitörlerde pek yok. Üç kenar çerçevesiz.

 

Eksiler: Hem iş yapayım, hem oyun oynayayım diyenler için 5 ms GTG iyi bir değer olsa da 1 ms oyuncu modelleri kadar hızlı değil. Doğal bir eksi. OSD kontroller klasik tuşlu, joystick kadar kullanımı hızlı değil. Ekran altında halen çerçeve var. TB3 desteği yok, her Type-C kablosu uyumlu değil.