Full HD 3200 lümen DLP projeksiyon cihazı ViewSonic LightStream PJD7828HDL inceleme videosunda özelliklere, kullanıma, ek araçlara ve projeksiyon pazarında değişen yeni lamba garantisi sistemine bakıyoruz.

Sonuç değerlendirme

Başta dediğimiz gibi şu an güncel olarak piyasada bulunan bu ürün ailesinin birkaç farklı modeli var. Diğer modellere baktığımızda 7720’nin daha az port ve kablo toplayıcısı gibi ekleri barındırmayan hesaplı bir sürüm olduğunu görüyoruz. 7827HD modeli ise ev sinema cihazı olmak üzere odaklanmış. İhtiyacınıza göre bu modellere de bakabilirsiniz.

ViewSonic PJD7828HDL modelin ise satış başarısı yakalamış bir ürün, ister kendi eğlenceniz için, ister kurumsal bir ihtiyaç için 3200 lümen parlaklık ve Full HD çözünürlükte sunduğu görüntü kalitesi için tercih edilecek bir projektör.

Kısa mesafede projeksiyon desteği ve derli toplu yapısı alan kullanımında avantaj sağlıyor. İş kullanımında kablosuz görüntü aktarım ve sunum aksesuarları, ev ve eğlence kullanımında da PORTALL yuvasına takacağınız bir Android çubuk bilgisayar projeksiyonunuzu akıllı bir ev eğlence sistemine dönüştürebilir. Örneğin ChromeCast.

Elbette ürünün salt USB üzerinden çalışan değil, HDMI üzerinden görüntü aktarıp microUSB üzerinden güç alan uyumlu bir cihaz olması gerekiyor.

Çok esnek kullanım ve rekabetçi fiyatlandırma bu modeli önce çıkartıyor. Ayrıca lamba garantisinin uzatılması bütün modellerde büyük bir avantaj oldu.

Technopat’ın hazırladığı bu incelemenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

ViewSonic PJD7828HDL Projeksiyon Teknik Özellikleri

Çözünürlük : 1920×1080
Parlaklık (ansi Lümen) : 3,200lm
Kontrast (Max.) : 22,000 :1
Lamba Ömrü (Normal / SuperEco Mode) : 4000 Saat / 10000 Saat
Atım Oranı (Wide ~ Tele) : 1.15~1.5
Lens Shift : NA
Optik Zoom : 1.3x
Dijital Zoom : 0.8x~2.0x
Ekran Boyutu : 30″~300″
ProjeksiyonOffset : 110%%±5%
Görüntülenen Renk : 1.07 Milyar Renk
Köşe Düzeltme : “+/- 40° (Dikey)
Gürültü (Normal / SuperEco) : 35dBdB / 30dBdB
Hoparlör : 10W Cube

SuperColor Teknolojisi ile En İyi Renk Performansı

ViewSonic özel olarak geliştirdiği SuperColor Teknolojisi ile geniş renk yelpazesi sunarak yüksek renk performansı sergiler. 6 renkten oluşan renk tekerleği ve dinamik renk lamba kontrolcüleri sayesinde gerçek renk performansını her ortamda deneyimleyebilirsiniz. 1.07 Milyar renk desteği ile gerçek hayatta gördüğünüz renkleri size gösterir.

Full HD Çözünürlük ile 1080p HD Görüntü

Full HD 1920 x 1080p destekli projeksiyon cihazları ile daha geniş görüş açısı, daha keskin ve net görüntü kalitesi elde edersiniz. PJD7830HDL projesiyon cihazı ile 2milyon üzerinden piksel elde ederek, SVGA cihazlara göre 4,3 Kat ve XGA cihazlara göre 2,6 Kat ve WXGA cihazlara göre ise 2 Kata daha geniş görüş açısı ve daha yüksek piksel görüntüsü elde edersiniz.

SonicExpert™ Teknolojisi ile Net Ses Deneyimi

ViewSonic özel olarak geliştirdiği SonicExpert™ Teknolojisi ile gerek bass gerekse treble ses aralıklarında daha geniş frekans değerlerine ulaşarak kendi sınıfındaki rakiplerine göre daha net bir ses deneyimi sunar. Böylelikle gerek sınıflarda gerekse ofis toplantı odalarında ekstra bir hoparlör bağlantısına gerek kalmadan hem satın alma maliyetinizi düşürerek net ses deneyimi hem de oluşabilecek gereksiz kablo karmaşasından sizi kurtamış olur.

PortAll Yuvası ile Hem Kablosuz Görüntü Aktarımı Hem de Şık Tasarım

ViewSonic özel olarak tasarladığı PortAll yuvası ile, hem HDMI/MHL destekli opsiyonel WPG-300 gibi HDMI görüntü aktarım cihazlarını ile çalışabilir hem de kullanılan ortamda şık ve estetik bir duruş sergileyerek gereksiz kablo karmaşasının da önüne geçer.

Mobil Cihazlar ve Kablosuz HDMI Aktarıcılar için USB Güç Girişi

5V/2A ve micro USB portları ile standart portlara göre 10W daha yüksek şarj özelliği sağlar. Buna ek olarak opsiyonel WPG-300 veya benzeri kablosuz HDMI görüntü aktarıcılara güç verirken Full HD içeriği aktarabilir.

3D Ready Keyfi

DLP® Link Teknolojisi desteği ile kullanıcılar inanılmaz 3D görüntü kalitesi elde ederler. Yapılması gereken tek şey, cihaz üzerindeki 3D Ready özelliğini aktive etmek ve aktif shutter 3D gözlükler ile birlikte 3D görüntünün keyfine varmaktır.

ViewSonic PGD-350 aktif 3D shutter gözlük size ister ev kullanımı ister eğitim kurumlarında isterseniz işinizde kullanabileceğiniz daha derin 3 boyutlu deneyim sunar. Hafif ve ince kenarlı tasarımı sayesinde rahat bir kullanım sunar. Dahili şarjedilebilir bataryası ile 30 saatin üzerinde kesintisiz 3D deneyimi sunar. 1200:1 Kontrast oranı ile 1080p çözünürlükte keskin ve net görüntüyü kalitesini 2ms tepki süresi ile birlikte getirir. 3D DLP® Link teknolojisine sahip projeksiyon cihazları ile uyumlu çalışabilen PGD-350, 178° geniş görüş açısı ile isterseniz ev sinema eğlencenizde, ister işinizde 3 boyutlu sunumlarınızda veya eğitim kurumlarındaki eğitimlerinizde size en ideal çözümü sunar.

1.3x Optik Zoom Lens

1.1 – 1.5 atım oranı ile PJD7828HDL projeksiyon cihazı mesafe konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar için daha kısa mesafeden geniş görüntü sunar. 1.3x optik zoom özelliği ile geleneksel cihazlara göre %25 oranında daha geniş görüntü elde edersiniz.

Akıllı Tasarım

Oval tasarımlı mat yüzeyi ve arka tarafındaki özel kablo yönetim aparatı ile hem rakiplerinin hemde kablo karmaşasının bir adım önüne geçerek şık bir görünüm sunar.

Ayarlanmış Renk ve Parlaklık

Hazır gelen 5 farklı görüntü senaryosu ile farklı ortamlar için optimize edilmiş senaryoları seçerek daha kaliteli renk ve parlaklık elde edersiniz.

“Özel Tuş” Özelliği Hızlı Kullanım

Cihazın menüsünden istediğiniz özelliği açmak zaman alabilir. Uzaktan kumanda üzerinden yapacağınız ayar ile “özel tuş” seçerek dilediğiniz fonksiyonu atayabilir ve hızlıca kullanabilirsiniz.

Mesafe Hesaplama Uygulaması

Projeksiyon cihazınızı kurmadan önce bilmeniz gereken konu aslında, hangi mesafeden nekadar görüntü alacağımdır. İster evinizde ister ofisinizde olun kurulumdan önce mesafeyi ayarlayabilmeniz için projeksiyon mesafe hesaplama uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Böylelikle tam kurulum mesafesini, optik zoom özelliklerini de simule edilmiş ekranda detaylıca görebilirsiniz.