Bu inceleme Technopat tarafından hazırlanmıştır. İncelemenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Yeni ViewSonic Elite monitör serisinden ELITE XG240R ve ELITE XG350R-C modellerini inceledik.

 

Yeni ELITE Gaming serisi iki önemli modeli ile karşımızda. Elite XG240R ve Elite XG350R-C monitörler, ViewSonic markasının prestij ürünleri. RGB ışıklandırmaya sahip bu monitörler mevcut XG serilerinin en üstünde konumlanıyor.

 

Üst seviye oyuncu bilgisayarlarına uygun bu monitörler, çok hızlı piksel tepki süresi ve yüksek tazeleme hızlarına sahip. RGB aydınlatma, ergonomik stand ve üst düzey özellikleri barındırıyorlar.

 

Elite XG240R

 

24 İnç ekran boyutuna sahip olan Elite XG240R kendi kategorisinde ilk RGB aydınlatmalı düz ekran Gaming modeli. 16:9 ekran oranı, yüzde 95 sRGB renk gamutu, yüzde 68 Adobe RGB ve yüzde 70 CDI-P3 ile gayet renkli bir paneli var. Ancak tasarımcılardan ziyade, Full HD çözünürlükte yüksek FPS almak isteyen oyunculara yönelik tasarlanmış. 144 Hz tazeleme hızı, ViewSonic’in 240 Hz’lik modeli kadar olmasa da yine de yüksek.

 

Elite XG350R-C

 

35 inç ile devasa olan Elite XG350R-C modeli ise 1800R kavisli. UltraWide yani ultra geniş bu monitör, 21:9 görüntü oranı ile tek bir ekran ile kullanıcıyı çevreleyen çoklu ekran etkisine sahip.